بخاری قارچی

بخاری قارچی

بخاری قارچی یک وسیله‌ی گرمایشی است که کاربرد اصلی آن در فضاهای باز و غیر مسقف است. در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه عملکرد انواع بخاری قارچی و همچنین نکاتی در مورد خرید بخاری قارچی را مورد بررسی قرار دهیم. مزیت‌های بخاری‌های چتری نسبت به دیگر انواع بخاری‌ها قابل توجه است و به همین دلیل برای استفاده در فضای باز مناسب‌ترین گزینه بخای چتری یا پاسیو است.  اگر قصد خرید این نوع بخاری را برای فضای باز حیاط، تراس، روف گاردن و … دارید، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

بخاری قارچی و یا بخاری پاسیو چیست؟

همان طور که گفته شد بخاری فضای باز یک نوع وسیله‌ی گرمایشی است که در فضاهای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع بخاری‌ها با نام بخاری چتری نیز در بازار شناخته می‌شوند. انواع بخاری پاسیو در بازار وجود دارد.  که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم

کاربردهای بخاری فضای باز

بخاری‌های قارچی در فضاهای بازی همچون رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها و باغ ها به این خاطر محبوب شده‌اند که باعث می شوند مشتریان به راحتی در فصول سرد در فضای باز بنشینند. بخاری چتری در موارد و مکان های مختلفی از جمله آلاچیق‌ها، کافی شاپ ها، رستوران‌ها، ویلا ها، تالارها، باغ ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

در طول فصل سرد سال شما می توانید با  استفاده از بخاری قارچی دمای اطراف خودتان را به حد مطلوبی برسانید تا از بودن در کنار دوستان و خانواده خود در فضای باز لذت ببرید .

با استفاده از بخاری پاسیو شما میتوانید حیاط خانه ی خودتان را به فضایی کاربردی با دمای مناسب تبدیل کنید

برای پیدا کردن بهترین نوع بخاری چتری ابتدا لازم است تا بدانید که برای چه مواردی می خواهید از این نوع بخاری استفاده کنید .

بیشتر بخوانید : اجاره بخاری

یکی از مهمترین مزایا این نوع بخاری سهولت در جابجایی آن هاست به طوری به راحتی می توان آن را به فضایی دیگر انتقال داد

این نوع بخاری براساس منابع تغذیه شان دسته بندی می شوند . دسته بندی بخاری فضای باز یا قارچی به شرح زیر می باشد 

  1. بخاری قارچی برقی
  2. بخاری قارچی گازی

بخاری قارچی برقی

انواع بخاری فضای باز توسط فروشندگان این نوع بخاری‌ها به بازار عرضه می‌شود و به فروش می‌رسد. یک مدل از انواع جدید این بخاری‌ها، بخاری‌های برقی است. این نوع بخاری‌های فضای باز با استفاده از نیروی برق کار می کنند بدین صورت که انرژی مادون قرمز منتشر و به سوی اطراف خود منتقل می کنند و به همین ترتیب باعث گرم شدن هوا می‌شوند. در حقیقت بخاری‌های قارچی برقی با انتشار انرژی مادون قرمز به سطوح اطراف خود موجب گرم شدن هوا می‌گردند.

از این نوع بخاری می توان در داخل و خارج خانه استفاده کرد   این نوع بخاری مورد توجه بسیاری از رستوران های روباز است از این جهت که گرمای این نوع دستگاه  مانند بخاری چتری گازی تحت تاثیر عوامل محیطی مانند باد و باران و غیره قرار نمی گیرد و همواره می تواند گرمای مطلبوبی را منتشر کند

بخاری قارچی گازی

در بالای بخاری‌های پاسیو گازی یک مشعل قرار دارد که سوخت آن گاز مایع است. این شعله‌ها توسط یک ورق فلزی سوراخ‌دار پخش شده و به صورت یک الگوی دایره‌ای اطراف بخاری قارچی را گرم می‌کنند. در بالای بخاری یک ورقه آلومینیومی وجود دارد . وظیفه این ورقه آلومینیومی انعکاس گرمایی است که با رفتن به سمت بالا به هدر می‌رود. در حقیقت این ورقه آلومینیومی گرمایی که به سمت بالا می‌رود را گیر می‌اندازد و آن را به سمت پایین و اطراف منعکس می‌کند. ورقه آلومینیومی معمولاً نقره‌ای است. دلیل انتخاب رنگ نقره‌ای برای ورقه آلومینیومی این است که این رنگ گرمای کمتری را جذب می‌کند و بیشترین گرما را از خود انعکاس می‌دهد. انتخاب رنگ نقره‌ای برای ورقه آلومینیومی اتلاف گرما را به حداقل می‌رساند.

مزایای خرید بخاری قارچی

فروش این نوع بخاری در بازار روز به روز بیشتر می‌شود این افزایش فروش به دلیل مزایایی است که این نوع بخاری‌ها نسبت به انواع دیگر بخاری‌ها دارند. از مزایای این بخاری‌ها ایمنی بالا و مصرف سوخت کم است. ضریب ایمنی بالا با توجه به داشتن ورقه آلومینیومی استاندارد موجب افزایش ایمنی این نوع بخاری‌ها شده است. این بخاری‌ها صدا ندارند و عدم تولید صدا و مزاحمت از ویژگی‌هایی است که موجب می‌شود بتوان این بخاری‌ها را در کتابخانه‌ها نیز مورد استفاده قرار داد. مصرف انرژی بخاری‌های چتری بسیار مناسب است و به همین دلیل استفاده از آن‌ها مقرون به صرفه است. به دلیل نوع طراحی آن‌ها اتلاف انرژی توسط این بخاری‌ها بسیار اندک خواهد بود.

اندازه‌ی بخاری چتری در مقایسه با دیگر وسایل گرمایشی فضای باز بسیار مناسب است و باعث می‌شود فضای اضافی توسط این بخاری‌ها اشغال نشود. جابه جایی یک بخاری پاسیو بسیار راحت است و نیاز به امکانات خاصی برای نصب و جابه جایی آن در محیط ندارد. نصب و راه اندازی این نوع بخاری‌ها برای هر مکانی بسیار راحت است و به آسانی انجام می‌شود.

مجموعه مزایای فوق که ذکر شدند همگی باعث شده‌اند که فروش بخاری چتری در بازار و صنعت افزایش و رشد زیادی داشته باشد. مزیت‌های بخاری‌های قارچی نسبت به دیگر انواع بخاری‌ها قابل توجه است و به همین دلیل برای استفاده در فضای باز مناسب‌ترین گزینه بخاری چتری است.

بخاری قارچی برای چه مکان هایی مناسب است؟

کاربرد اصلی این نوع بخاری در فضاهای باز و غیر مسقف است .

انواع بخاری قارچی به چه صورت است؟

بخاری قارچی در دو نوع گازی و برقی در رنتینو موجود می باشد.

هزینه اجاره یا خرید بخاری قارچی چقدر است؟

هزینه اجاره یا خرید بخاری قارچی با توجه به نوع آن متفاوت می باشد شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی با پشتیبانی سایت رنتینو تماس بگیرید.

فهرست