اجاره کولر

امروزه با بیشتر شدن مهمانی‌ها و مجالس در تالارها و همچنین کوچک شدن منازل با مفهوم جدیدی با عنوان اجاره کولر آشنا شده‌ایم. با کوچک شدن منازل امکان گرفتن مهمانی و همچنین دعوت افراد با تعداد زیاد امکان پذیر نیست. بسیاری افراد ترجیح می‌دهند با اجاره‌ی یک سالن و یا یک محیط مسقف  بگیرند. فراهم کردن آسایش مهمانان و تدارک اسباب راحتی آن‌ها کار ساده‌ای نیست. به خصوص فراهم کردن سیستم سرمایشی و تهویه مطبوع در مکان‌های گرم یک دغدغه همیشگی بوده است. در صورت امکان خریداری کولر و فراهم کردن سیستم سرمایشی مورد نیاز هزینه‌ی آن بسیار گران خواهد بود. بهترین گزینه برای این مواقع اجاره کولر و سیستم سرمایشی است که می‌تواند به ایجاد شرایط مطبوع برای مهمانان شما کمک کند.

اجاره کولر برای تهویه مطبوع

انواع مختلف کولر را می‌توان اجاره کرد ولی معمول‌ترین آن‌ها اجاره کولر گازی و کولر ایستاده است. بسیاری از شرکت‌هایی که کولر اجاره می‌دهند یک تیم تخصصی و کارشناس برای نصب آن در محل اعزام خواهند کرد. نکته‌ای که قبل از اجاره کولر باید به آن توجه داشته باشید نوع سیستم سرمایشی مناسب با محل است. برای مثال در جایی که دریچه‌هایی برای کولر آبی تعبیه نشده است نمی‌توانید کولر آبی نصب کنید. در ادامه اطلاعاتی را در مورد انواع مختلف کولر و مزایا و معایب هر یک برای اجاره کولر را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

اجاره کولر گازی

کولرهای گازی یکی از انواع کولرهای هستند که برای تهویه مطبوع و سرمایش محیط بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کولرهای انواع و اشکال مختلفی دارند و با توجه به معایب و مزایای هر کدام می‌توان از آن‌ها در محیط متناسب با هر یک استفاده کرد. سیستم کاری کولرهای گازی شامل کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور می‌باشد. این نوع کولرهای با استفاده از سیکل تبرید کار می‌کنند

انواع مختلف کولر گازی

1- کولر گازی پنجره‌ای

کولرهای گازی از یک طرف باید با محیط بیرون در ارتباط باشند. کولرهای گازی پنجره‌ای در پنجره‌های نصب می‌شود تا یک طرف آن‌ها به سمت بیرون و یک طرف آن‌ها به سمت هوای داخل محیط باشد. این نوع کولرها قابلیت نصب راحتی دارند و به همین دلیل یکی از گزینه‌های اجاره کولر هستند.

2- کولر گازی ایستاده و یا پرتابل

این نوع کولر گازی از نظر ساختار شبیه کولر گازی پنجره‌ای است با این تفاوت که می‌توان آن را جا به جا کرد و در هر نقطه‌ای که با هوای بیرون در ارتباط باشد قرار داد. اجاره کولر ایستاده بهترین گزینه اجاره کولر است زیرا نیازی به عملیات نصب تخصصی ندارد و به راحتی در هر مکانی قابل جایگذاری است.

3- کولر گازی اسپلیت

این نوع کولرهای گازی از دو بخش تشکیل شده‌اند که یک بخش آن در بیرون از ساختمان و بخش دیگر داخل ساختمان نصب می‌شود. مزیت این نوع کولرها این است که با قرار گرفتن کمپرسور در محیط بیرون مشکل سر و صدای آن حل خواهد شد و دیگری صدای کمپرسور در محیط داخلی ایجاد سر و صدا نخواهد کرد. کولرهای گازی اسپلیت خود شامل چند نوع مختلف هستند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

انواع کولر گازی اسپلیت

1) کولر گازی اسپلیت دیواری (Wall Mounted)

این نوع کولرهای گازی ظرفیتی از 9 هزار الی 36 هزار BTU/h را شامل می‌شوند و در برخی مدل‌ها به دلیل داشتن کمپرسور اینورتر مصرف برق بسیار کمتری نسبت به مدل‌های دیگر دارند.

2) کولر گازی داکت اسپلیت یا کولر گازی اسپلیت کانالی (Duct)

این نوع کولرهای گازی برای استفاده در محیط‌های با سقف‌های کاذب بهترین گزینه هستند. هرچند نیاز به کانال کشی متناسب با سیستم کاری خود دارند تا بتوانند هوای تبرید شده را در محیط به خوبی توزیع کنند. این نوع کولرها در فضای دیوار قابل مشاهده نیستند و در صنعت دکوراسیون داخلی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این نوع کولرها می‌توان کویل آب گرم در بخش کندانسور تعبیه کرد و با این کار از تعداد کندانسورهای لازم کاسته شود، و در نتیجه میزان مصرف برق تا حدودی کاهش می‌یابد.

3) کولر گازی اسپلیت ایستاده (Standing)

این نوع کولر گازی از نظر ظاهری شبیه کولرهای گازی پرتابل ساده است و همان طور که گفته شد برای اجاره کولر گازی این نوع کولرها بهترین گزینه هستند. این نوع کولرهای گازی دارای فن‌های بزرگی هستند و به همین دلیل برای فضاهای بسیار بزرگ سالن‌ها، شرکت ها و  … مناسب‌تر از گزینه‌های دیگر کولر هستند.

4) کولر گازی مولتی پنل (Multi Panel)

کولرهای گازی مولتی پنل مانند دیگر کولرهای گازی دارای بخش بیرونی هستند که شامل کندانسور هوایی و کمپرسور می‌شود. تفاوت این نوع کولرها با دیگر کولرهای اسپلیت، چند بخش بودن قسمت داخلی است. این نوع کولرها برای فضاهای بزرگ بسیار مناسب هستند زیرا با تقسیم هوای تبرید شده در پنل‌های مختلف می‌توانند به خوبی شرایط تهویه مطبوع را فراهم کنند. از مزایای چند پنل بودن این کولرها این است که دیگر نیاز به فن‌های قوی برای پرتاب باد بسیار زیاد نمی‌باشد. در این کولرها هر بخش داخلی دارای کنترل مجزا است و می‌توان با تنظیم دریچه‌ی آن و یا به طور کلی بستن آن هوای خنک وردی را کنترل کرد.

اجاره کولر آبی

کولر آبی نوعی از کولرها هستند که با آب و برق کار می‌کنند. این نوع کولرهای برای محیط‌هایی مناسب هستند که اولاً هوای آن‌ها رطوبت زیادی نداشته باشد و دوماً دمای هوا خیلی بالا نباشد. کارایی این نوع کولرهای در محیط‌هایی با رطوبت کم متوسط است و برای اجاره کولر در مقایسه با کولرهای گازی در رده‌ی دوم قرار دارند. مهم‌ترین مزیت کولرهای آبی مصرف برق بسیار کم و مقرون به صرفه بودن آن‌ها می‌باشد.

اجاره کولر ایستاده

اجاره کولر ایستاده از نظر گزینه‌ی مناسبی برای مکان‌هایی است که کانال کشی کولر ندارند و زیرا این کولرها نیاز به کانال کشی نداشته و به راحتی قابل استفاده هستند. کولرهای ایستاده در دو نوع تک فاز و سه فاز وجود دارند که بسته به نوع برق کشی محل مورد نظر می‌توان از هر کدام استفاده کرد. کولرهای ایستاده نوع خاصی از انواع کولرهای گازی و آبی هستند. در حقیقت هم نوع آبی آن و هم نوع گازی آن در بازار وجود دارد ولی برای استفاده در محیط‌های خیلی گرم پیشنهاد می‌شود از نوع گازی آن استفاده کنید.

شرکت رنتینو با در اختیار داشتن بهترین تجهیزات سرمایشی آماده ارائه خدمات به شما می باشد

فهرست